Yönetim Kurulu
Cengiz Genç

Yönetim Kurulu Üyesi30 yıla yakın bir süre gıda, perakende, hızlı servis restoranları, iş geliştirme ve tarım deneyimi bulunan Cengiz Genç, kariyeri boyunca McDonald’s, OYAK, Ülker gibi kurumlarda ve UNO, Cafe Crown ve Ordu Pazarları gibi markalarda ulusal ve uluslararası sorumluluklar ile üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Operasyonel Mükemmellik ve Yönetim ile ilgili birçok ödül alan ve kendi sektörlerinde önemli bazı ilkleri başlatan Cengiz Genç, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

Stratejik ve Kritik Düşünme ve Finansal Karar Alma konularında üst düzey sertifikaları bulunan Cengiz Genç, birçok Sivil Toplum Kuruluşunda da yönetsel katkıda bulunmuştur.

2005-2007 yıllarında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı 17.000 üyeli Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Avrupa’da “Toplam Kalite Yönetimi Ödülü” kazanan ilk STK olmuştur. Sektörel veya sektör dışı birçok STK da onur üyesi, üye ve yönetici olarak görev almış olan Cengiz Genç, Kurucu Ortağı olduğu Mavruz Tarım A.Ş. ile 2019 yılında “Sürdürülebilir İş Ödülü”nü kazanmıştır. Çevre, Verimlilik, Sosyal Sorumluluk, Bölgesel Kalkınma, Kadın İstihdamı ve Sürdürülebilirlik konularını öncelemektedir. Halen, deneyimlerini ve düşüncelerini konuşmacı ve panelist olarak toplum ile paylaşmaktadır.

1966 İzmir doğumlu olan Cengiz Genç, evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce, Fransızca ve Almanca konuşmaktadır.